Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku

ODDZIAŁ DZIECIĘCY OBSERWACYJNY

Kontakt 
Kierownik Oddziału (54) 412 94 92
Pielęgniarka oddziałowa (54) 412 92 01
Gabinet lekarski (54) 412 93 07
(54) 412 94 47
Gabinet pielęgniarek (54) 412 93 06
Sekretariat (54) 412 92 66
Izba Przyjęć (54) 412 92 93
Lokalizacja Pawilon nr 13
Główne wejście do pawilonu
lub przez łącznik w budynku głównym
Poziom 1

 

W Oddziale leczymy dzieci i młodzież do 18 roku życia. Zajmujemy się kompleksowym diagnozowaniem i terapią schorzeń wieku dziecięcego oraz schorzeń sugerujących etiologię zakaźną, między innymi:

  • chorób przebiegających z wysypką,
  • biegunek wirusowych i bakteryjnych,
  • powikłań poszczepiennych, odczynów skórnych,
  • schorzeń pasożytnicznych (m.in. glistnicy, toksokarozy),
  • chorób ośrodkowego układu nerwowego (m.in. neuroinfekcji, bakteryjnego zapalenia opon mózgowych).

Oddział podzielony jest na dwie części: dla dzieci młodszych (do 3, 4 lat) oraz dla dzieci starszych.

Nasi najmłodsi Pacjenci mają do dyspozycji kolorową świetlicę, a w niej pomoce edukacyjne, zabawki i gry. Organizacją zajęć dla uczniów i przedszkolaków zajmują się nauczyciele z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Ciechocinku.

Chcemy, by dzieci czuły się u nas bezpiecznie i komfortowo, w związku z czym jedno z Rodziców (lub inny opiekun) może przebywać z dzieckiem przez całą dobę. W piwnicy naszego pawilonu znajduje się specjalne zaplecze socjalne dla Rodziców - kuchnia, łazienka i szatnia z szafkami, do których opiekunowie otrzymują klucze.

Przy oddziałach dziecięcych funkcjonuje całodobowa Dziecięca Izba Przyjęć. Przypominamy, że jest ona przeznaczona wyłącznie dla Pacjentów ze skierowaniem oraz dzieci w stanach nagłego i bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.

Prosimy pamiętać, że Izba nie jest poradnią pediatryczną, w związku z czym nie pełni jej zadań. W przypadkach nie wymagających pilnej i natychmiastowej interwencji szpitalnej prosimy zgłaszać się do poradni dziecięcych lub lekarzy POZ, a w nocy lub w dni wolne od pracy korzystać ze świadczeń nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.