Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku

 wykaz tel

ODDZIAŁ DZIECIĘCY OBSERWACYJNY

Lokalizacja Pawilon nr 13
Główne wejście do pawilonu
lub przez łącznik w budynku głównym
Poziom 0 i 1

 

W Oddziale leczymy dzieci i młodzież do 18 roku życia. Zajmujemy się kompleksowym diagnozowaniem i terapią schorzeń wieku dziecięcego oraz schorzeń sugerujących etiologię zakaźną, między innymi:

  • chorób przebiegających z wysypką,
  • biegunek wirusowych i bakteryjnych,
  • powikłań poszczepiennych, odczynów skórnych,
  • schorzeń pasożytnicznych (m.in. glistnicy, toksokarozy),
  • chorób ośrodkowego układu nerwowego (m.in. neuroinfekcji, bakteryjnego zapalenia opon mózgowych).

Oddział podzielony jest na dwie części: dla dzieci młodszych (do 3, 4 lat) oraz dla dzieci starszych.

Nasi najmłodsi Pacjenci mają do dyspozycji kolorową świetlicę, a w niej pomoce edukacyjne, zabawki i gry. Organizacją zajęć dla uczniów i przedszkolaków zajmują się nauczyciele z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Ciechocinku.

Chcemy, by dzieci czuły się u nas bezpiecznie i komfortowo, w związku z czym jedno z Rodziców (lub inny opiekun) może przebywać z dzieckiem przez całą dobę. W piwnicy naszego pawilonu znajduje się specjalne zaplecze socjalne dla Rodziców - kuchnia, łazienka i szatnia z szafkami, do których opiekunowie otrzymują klucze.

Przy oddziałach dziecięcych funkcjonuje całodobowa Dziecięca Izba Przyjęć. Przypominamy, że jest ona przeznaczona wyłącznie dla Pacjentów ze skierowaniem oraz dzieci w stanach nagłego i bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.

Prosimy pamiętać, że Izba nie jest poradnią pediatryczną, w związku z czym nie pełni jej zadań. W przypadkach nie wymagających pilnej i natychmiastowej interwencji szpitalnej prosimy zgłaszać się do poradni dziecięcych lub lekarzy POZ, a w nocy lub w dni wolne od pracy korzystać ze świadczeń nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.