ODDZIAŁ CHIRURGII DZIECIĘCEJ - LECZENIE JEDNEGO DNIA

Kontakt
Poradnia Chirurgii dziecięcej Lokalizacja : Budynek szpitala, wejście boczne (od strony zbiornika przeciwpożarowego)
Lokalizacja Oddziału Chirurgii Dziecięcej - Leczenie jednego dnia Budynek główny
Parter

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku funkcjonują: Oddział Chirurgii Dziecięcej Jednego Dnia oraz Poradnia Chirurgii Dziecięcej

W ramach Oddziału realizowane jest operacyjne leczenie szeregu schorzeń chirurgicznych wieku dziecięcego. Tryb jednodniowy jest maksymalnie korzystny dla pacjentów i ich rodzin

Nasz doświadczony zespół lekarski i pielęgniarski jest gwarancją bezpieczeństwa i profesjonalnej opieki. Zapewniamy całościową opiekę chirurgiczną poczynając od konsultacji przedoperacyjnych, poprzez leczenie operacyjne i kończąc na ambulatoryjnej opiece pooperacyjnej. Oferujemy krótkie terminy konsultacji w naszej Poradni i następnie leczenia operacyjnego.

W Poradni Chirurgii Dziecięcej wykonywane są konsultacje chirurgiczne oraz szereg zabiegów (opatrunki, zakładanie/zdejmowanie unieruchomień, zaopatrywanie niewielkich ran). W naszej Poradni konsultują specjaliści chirurgii dziecięcej oraz ortopedii/traumatologii

Wykaz schorzeń leczonych w trybie chirurgii jednodniowej:
- przepukliny (pachwinowa, mosznowa, pępkowa, kresy białej);
- niezstąpione jądra;
- wodniaki (jądra, powrózka nasiennego);
- wyrośla przeduszne;
- zmiany skóry i tkanki podskórnej (guzki, kaszaki, włókniaki, naczyniaki i pozostałości pozanikowe, znamiona, ziarniniaki);
- patologia napletka: krótkie wędzidełko, zwężenia napletka, stulejka;
- paznokcie wrastające;
- torbiele najądrza;
- gangliony;
- wyrośla chrzęstno - kostne;
- torbiel Bakera;
- usuwanie zespoleń (TEN, druty Kirschnera);
- stopy płaskie/płasko-koślawe;
- wydłużenie ścięgna;
- inne schorzenia nie wyszczególnione powyżej po kwalifikacji przez specjalistę naszego zespołu.

Schemat kwalifikacji i leczenia w ramach Chirurgii Dziecięcej Jednego Dnia:
1. Kwalifikacja pacjenta.
Do zabiegów kwalifikują lekarze specjaliści naszego zespołu w Poradni Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Następnie odbywa się kwalifikacja anestezjologiczna na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii naszego Szpitala.
2. Przyjęcie do szpitala.
W wyznaczonym dniu operacji rodzice zgłaszają się z dzieckiem w rejestracji Izby Przyjęć celem założenia historii choroby (godz. 7.00). Dziecko musi być na czczo i bez objawów infekcyjnych (kaszel, biegunka, gorączka, wysypka itp.). Należy mieć skierowanie, książeczkę zdrowia z wpisanymi szczepieniami ochronnymi oraz inną dokumentację medyczną wskazaną przez kierującego lekarza.
3. Zabieg operacyjny wykonywany na Głównym Bloku Operacyjnym. Rozpoczęcie zabiegów godz. 8.30.
4. Obserwacja po zabiegu/znieczuleniu.
5. Wypis w godzinach popołudniowych.
6. Dalsza chirurgiczna kontrola/opieka ambulatoryjna.

Pacjentów prosimy kierować do naszej Poradni Chirurgii Dziecięcej. Przed konsultacją w Poradni prosimy o kontakt telefoniczny celem ustalenia terminu wizyty