Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku

 wykaz tel

ODDZIAŁ DZIECIĘCY

Kontakt 
Kierownik Oddziału (54) 412 90 35
Pielęgniarka oddziałowa (54) 412 93 16
Gabinet lekarski (54) 412 92 31
(54) 412 91 72
Gabinet pielęgniarek (dzieci starsze) (54) 412 93 17
(54) 412 93 88
Gabinet pielęgniarek (dzieci młodsze) (54) 412 93 18
Izba Przyjęć (54) 412 92 93
Lokalizacja Pawilon nr 13
Główne wejście do pawilonu
lub przez łącznik w budynku głównym
Poziom 0

 

W Oddziale leczymy dzieci i młodzież do 18 roku życia. Zajmujemy się diagnozowaniem i terapią wszystkich najważniejszych schorzeń ogólnopediatrycznych, w tym między innymi:

  • chorób układu oddechowego,
  • chorób gardła, uszu i nosa,
  • chorób układu pokarmowego,
  • chorób układu moczowego,
  • chorób wrodzonych i nabytych wad serca.

Oddział podzielony jest na dwie części: dla dzieci młodszych (do 3 lat) oraz dla dzieci starszych.

Chcąc zapewnić najmłodszym Pacjentom maksymalny komfort podczas pobytu w naszym Oddziale, umożliwiamy jednemu z rodziców lub opiekunów pobyt z dzieckiem przez 24 godziny na dobę. Rodzice mogą korzystać z własnych leżaków. Mamom karmiącym oferujemy szpitalne materace wykonane ze zmywalnego materiału. W piwnicy budynku znajdują się specjalne pomieszczenia dla rodziców - kuchnia, łazienka i szatnia z szafkami, do których opiekunowie otrzymują klucze. Dzieci w każdej chwili mogą zadzwonić do swoich bliskich dzięki bezpłatnemu "Telefonowi do mamy".

W Oddziale znajduje się świetlica z zabawkami, pomocami edukacyjnymi i multimedialną konsolą. Zajęcia dla przedszkolaków i uczniów prowadzą w niej nauczyciele z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Ciechocinku. Działalność Oddziału i inicjatywy umilające pobyt małym Pacjentom wspiera Stowaryszania Kolorowe Sale dla Chorych Dzieci.

Przy oddziałach dziecięcych funkcjonuje całodobowa Dziecięca Izba Przyjęć. Przypominamy, że jest ona przeznaczona wyłącznie dla Pacjentów ze skierowaniem oraz dzieci w stanach nagłego i bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.

Prosimy pamiętać, że Izba nie jest poradnią pediatryczną, w związku z czym nie pełni jej zadań. W przypadkach nie wymagających natychmiastowej i pilnej interwencji szpitalnej prosimy zgłaszać się do poradni dziecięcych lub lekarzy POZ, a w nocy lub w dni wolne od pracy korzystać ze świadczeń nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.