Zdobywcy Uśmiechów Pacjentów – czyli wyniki ZOZ UP i Wyróżnienie dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. bł. Ks. J. Popiełuszki we Włocławku za projekt „Narodowe czytanie w oddziale dziecięcym WSS we Włocławku”

W szpitalu można śpiewać, wyprawić „Wesele”, nauczyć się robić makijaż, przeprowadzić eksperymenty z ciekłym azotem i plazmą… Można też być zbadanym przez chodzącą maskotkę, posłuchać opowieści o Stasiu Wyspiarskim, albo pogawędzić lub pobawić się z Edkiem… Na lekarza można czekać w pięknym ogrodzie, albo w towarzystwie inteligentnego tableta lub bezkarnie porysować sobie po ścianie… Można też wykorzystać gaz rozweselający, rozwiać wątpliwości podczas warsztatów i szkoleń lub korzystając z gotowych pakietów… W szpitalu można nauczyć się z dzieckiem jogi, poznać przyjaciół, odpocząć w domowych warunkach lub porobić fikołki w Sali polisensorycznej… Można też zacząć pisać wiersze, zostać malarzem i wystawić swoje dzieła, można uprawiać aerobik lub rośliny, potańczyć i wiele więcej… I można to wszystko robić w Polsce. Bo są takie szpitale, dla których zadowolenie i uśmiech pacjenta są na pierwszym miejscu!
W dniu 15 czerwca 2018 r. w Barlinku, w Pensjonacie Leśny Dom odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród w II Ogólnopolskim Konkursie na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta, której organizatorem była Fundacja Joy Aim z Barlinka. Wydarzenie objęte było patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz patronatem medialnym Dziennika Bałtyckiego, Info Szczecin i Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego.
Celem konkursu jest znalezienie jak najwięcej podmiotów leczniczych w Polsce, które stosują innowacyjne i oryginalne działania na rzecz zwiększenia zadowolenia i uśmiechu pacjenta oraz ich rozpowszechnianie tak, by dotarły do jeszcze większej liczby pacjentów. Priorytetem ZOZ UP jest także zwiększanie świadomości pacjentów, co do prawa do leczenia w miłych, przyjaznych i godziwych warunkach oraz przypomnienie, że potrzeby pacjenta w procesie powrotu do zdrowia są najważniejsze.

zosup1
W tym dniu do Barlinka przybyli przedstawiciele placówek medycznych z całej Polski, m.in. z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Na Gali obecni byli także: Przedstawiciel Biura Rzecznika Praw Pacjenta, osoby na co dzień dbające o nasze zdrowie: lekarze i pielęgniarki, Przedstawiciele władz miasta Barlinek, Przedstawiciele Rady Nagrody, Wybitna ekspertka z Instytutu Inżynierii Klinicznej w Warszawie oraz przyjaciele Fundacji Joy Aim.
Podczas Gali Zarząd Fundacji wraz z gośćmi honorowymi wręczył przyznane przez Radę Nagrody, Wyróżnienia i statuetki. Tegoroczną edycję plebiscytu wygrała Poradnia Psychologiczna Fundacji Gajusz działająca przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi z projektem pt. „Edek”. W trakcie wydarzenia odbywała się wystawa projektów finalistów.

zosup2
W II edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta Wyróżnienie otrzymał z ilością 30 punktów Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. bł. Ks. J. Popiełuszki we Włocławku za projekt „Narodowe czytanie w oddziale dziecięcym WSS we Włocławku”, za oryginalne połączenie czytania, teatru, edukacji i otwartości na potrzeby pacjentów. Wyróżnienie odebrał Pan Robert Piekarski – Kierownik Działu Jakości i Kontroli Zarządczej w szpitalu we Włocławku.
Gratulujemy finalistom Ogólnopolskiego Konkursu na Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta i życzymy dalszych sukcesów, inspiracji i pomysłów, z których skorzystają pacjenci!

zosup3