ODDZIAŁ DZIECIĘCY

Izba Przyjęć (54) 412 92 93
Lokalizacja Pawilon nr 13
Główne wejście do pawilonu
lub przez łącznik w budynku głównym
I piętro

W Oddziale leczymy dzieci i młodzież do 18 roku życia. Zajmujemy się diagnozowaniem i terapią wszystkich najważniejszych schorzeń ogólnopediatrycznych, w tym między innymi:

• chorób układu oddechowego,
  • chorób gardła, uszu i nosa,
  • chorób układu pokarmowego,
  • chorób układu moczowego,
  • chorób wrodzonych i nabytych wad serca.

Oddział podzielony jest na dwie części: dla dzieci młodszych (do 3 lat) oraz dla dzieci starszych.

Chcąc zapewnić najmłodszym Pacjentom maksymalny komfort podczas pobytu w naszym Oddziale, umożliwiamy jednemu z rodziców lub opiekunów pobyt z dzieckiem przez 24 godziny na dobę. Rodzice mogą korzystać z własnych leżaków. Mamom karmiącym oferujemy szpitalne materace wykonane ze zmywalnego materiału. W piwnicy budynku znajdują się specjalne pomieszczenia dla rodziców - kuchnia, łazienka i szatnia z szafkami, do których opiekunowie otrzymują klucze. Dzieci w każdej chwili mogą zadzwonić do swoich bliskich dzięki bezpłatnemu "Telefonowi do mamy".

W Oddziale znajduje się świetlica z zabawkami, pomocami edukacyjnymi i multimedialną konsolą. Zajęcia dla przedszkolaków i uczniów prowadzą w niej nauczyciele z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Ciechocinku. Działalność Oddziału i inicjatywy umilające pobyt małym Pacjentom wspiera Stowaryszania Kolorowe Sale dla Chorych Dzieci.