IZBA PRZYJĘĆ POŁOŻNICZO-GINEKOLOGICZNA

Lokalizacja Budynek główny
Parter

W Izbie Przyjęć Położniczo-Ginekologicznej całodobowo przyjmowane są:

• ciężarne,
  • rodzące,
  • pacjentki chore ginekologiczne,
  • położnice.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU GINEKOLOGICZNEGO W ZNIECZULENIU OGÓLNYM

Szanowna Pacjentko! Przychodząc do naszego Szpitala na planową operację ginekologiczną, prosimy pamiętać:

1. Jeżeli choruje Pani na inne choroby niż ginekologiczne, należy o tym powiadomić lekarza kwalifikującego do operacji.
  2. Prosimy o dokładny wykaz leków i zgodę od lekarza rodzinnego na wykonanie zabiegu.
  3. Jeżeli przyjmuje Pani kwas acetylosalicylowy, np. Acard, Aspirynę, Calcipirynę, Polocard, wskazane jest odstawienie leku 7 dni przed terminem zabiegu. Powinno to być uzgodnione z lekarzem rodzinnym.
  4. W wyznaczonym terminie należy zgłosić się do Ginekologiczno-Położniczej Izby Przyjęć ok. godz. 7:30, koniecznie na czczo. Nie wolno jeść, pić, żuć gumy. Jeżeli przyjmuje Pani leki nasercowe czy obniżające ciśnienie, należy je zażyć bez popicia. Zmyć lakier z paznokci.
  5. Prosimy zabrać ze sobą:
    • dowód osobisty,
    • numer NIP własny (jeżeli Pani taki posiada) oraz NIP pracodawcy (jeżeli potrzebne będzie zwolnienie),
    • skierowanie,
    • informację o grupie krwi,
    • wyniki badań dodatkowych np. USG, cytologia i inne,
    • zaświadczenie od lekarza rodzinnego o przyjmowanych lekach.
  6. Potrzebne będą także:
    • koszula, szlafrok lub inne wygodne ubranie,
    • obuwie domowe,
    • klapki pod prysznic,
    • przybory toaletowe,
    • wszystkie inne przedmioty umilające pobyt w szpitalu.
  7. W przypadku pobrania materiału do badania HP prosimy zgłosić się z kartą wypisową do Poradni Ginekologiczno-Położniczej przy Oddziale (od poniedziałek do piątku w godz. 7:00 -14:30) celem odebrania wyniku badania HP (14 dni po zabiegu operacyjnym).
  8. Przypominamy, że w Izbie Przyjęć pierwszeństwo mają Pacjentki w stanach nagłych.
  9. W sytuacji, kiedy system eWUŚ nie potwierdzi ubezpieczenia, Pacjentka będzie zobowiązana do podpisania oświadczenia, że jest ubezpieczona, a następnie w terminie 7 dni będzie musiała dostarczyć dokument to poświadczający.